KDU-ČSL a TOP09 půjdou v Bosonohách do voleb společně

Spojit síly v Bosonohách se rozhodly strany KDU-ČSL a TOP09. Do voleb půjdou pod názvem Lepší Bosonohy a povede je současný bosonožský zastupitel Martin Černý. Jejich hlavním cílem je, aby Bosonohy byly čisté, upravené, bezpečné. Dále také chtějí zlepšit komunikaci s občany a s magistrátem města Brna i vzhledem k plánované výstavbě v lokalitě Západní brána.

„Našim cílem je, aby Bosonohy byli čisté, uklizené a příjemné místo pro život. Aby bylo bezpečné chodit kolem hlavní silnice a nemuselo se čekat 15 minut, než mě někdo pustí z vedlejší silnice. Chceme se také rozrůstat. V rámci územního plánu jsou Bosonohy jednou z největších rozvojových lokalit. Důležité ale je, aby výstavba respektovala potřeby našich občanů a zároveň nezavírala dveře potencionálním investorům,“ uvedl lídr kandidátky Lepší Bosonohy Martin Černý.

Lepší Bosonohy chtějí také zlepšit komunikaci. Přispět by k tomu dle nich měla modernizace webových stránek a větší podpora aktivních spolků. Podle Černého je nutné výrazně zlepšit komunikaci s magistrátem.
„Bosonohy potřebují spoustu věcí, které bez finanční podpory magistrátu nejsme schopni zvládnout, proto se některé věci bohužel již mnoho let odkládají. To chceme změnit. Musíme aktivně s magistrátem řešit situaci na silnici první třídy, která prochází napříč Bosonohami a která je neustále přetížená. Je nutné dokončit proces kanalizace, na který čekáme více než deset let. Chceme pomáhat lidem s odvozem odpadu do sběrného dvora. Důležité jsou také finance pro náš fotbalový klub, který potřebuje nové kabiny, sociální zázemí a zušlechtěné prostředí fotbalového hřiště,“ dodal Černý.

Oba politické subjekty byly v tomto volebním období v opozici.

„V tomto volebním období jsme byli v opozici, přesto se nám podařilo dotáhnout realizaci kontejnerového stání. Ještě bychom rádi dokončili další čtyři taková místa. Podpořili jsme projekt revitalizace bytového domu. Ve spolupráci s bosonožskými občany jsme vytvořili Bosonožskou stezku na výstavu Re:publika. Podařilo se nám zajistit dotaci z magistrátu na opravu opony v sále v Bosonohách. Máme dobrý a zkušený tým, který chce naší městské části pomáhat. Věřím, že uspějeme a budeme mít možnost vytvořit lepší Bosonohy,“ doplnil Černý.

Martinu Černému budou krýt záda dopravní expert Pavel Kilián, podnikatel Tomáš Mareček a ředitel ZŠ Petr Juráček.

Další články