KDU-ČSL v Medlánkách povede současný radní Dobeš

Muzikant a pedagog Augustin Dobeš bude lídrem kandidátky KDU-ČSL v Medlánkách. Má za sebou 4 roky úspěšného fungování v Radě městské části. V Medlánkách se i za jeho podpory podařilo vybudovat nové fotbalové hřiště s umělým povrchem, otevřít novou pobočku Knihovny Jiřího Mahena, Centrum volného času Jabloňka nebo zrekonstruovat hřiště u ZŠ Hudcova. Spousta věcí proběhla díky jeho dobré spolupráci s magistrátem.

„Mým přáním je, aby Medlánky zůstaly dobrým místem pro výchovu dětí a pro život každého z nás. Aby zde byl prostor pro sport a kulturu. Chci, aby to bylo místo s kvalitními školami. Proto je ale potřeba ještě opravit některé komunikace, rozšířit počet hřišť pro veřejnost a vybudovat nové cyklostezky. V tomto ohledu si mi již povedlo iniciovat rekonstrukci části lesní cesty vedoucí na přehradu,“ uvedl Dobeš.

Ve spolupráci s magistrátem se chce věnovat zlepšení občanské vybavenosti kolem Technologického parku.

„Technologický park je místo, které se velmi dynamicky rozvíjí. Plánuje se zde nová výstavba, a proto je nutné předcházet problémům, které by zde do budoucna mohly vznikat. Je potřeba zde vybudovat lepší občanskou vybavenost, nové chodníky nebo cyklostezky. Už nyní firma Technologický park, ve kterém má město padesátiprocentní podíl, zde buduje firemní školku. S novou výstavbou zde musí vyrůst ještě jedna školka, prostory pro obchody a další budovy pro služby. V tomto ohledu by mělo s městskou částí výrazně spolupracovat,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Další články