Lidé v Kohoutovicích si zaslouží pozornost, říká nový starosta Jakub Hruška

Čtyřiatřicetiletý Jakub Hruška se stal starostou poté, co v Kohoutovicích propukla politická krize. Dlouhodobé neshody na kohoutovické radnici vyústily v rozpad koalice v prosinci loňského roku. Hrušku do čela Kohoutovic zvolili zastupitelé na konci ledna.

Jakube, jak se pod tvým vedením pro mění život v Kohoutovicích? 

Především bych chtěl, aby služby v městské části byly kvalitní a přístupné  všem. Všichni ve vedení městské části musíme být připraveni řešit problémy,  které lidi trápí. Kohoutovičáci si zaslouží pozornost. Chci, aby přístup radnice byl otevřený a abychom zde dokázali li dem plnit přání. Chci Kohoutovice čisté, bezpečné a přátelské k dětem, rodičům i seniorům.

To je poměrně ambiciózní cíl, jak toho  chceš dosáhnout? 

Musíme lidem naslouchat. Využívat efektivně komunikační prostředky a  sociální sítě. Ale až nebudou žádná omezení pohybu, vyrazíme se ptát přímo do ulic. Chceme, aby Kohoutovice byly pro lidi oblíbenou městskou čtvrtí.

Jaké byly tvoje první kroky po zasednutí do starostovské židle? 

Upřímně, než jsem stačil zjistit, kde mám kancelář, mířily moje kroky na  brněnský magistrát, krajský úřad či na bytovou správu. S mnoha místními  jsem v kontaktu, proto vím, že lidi v Kohoutovicích trápí bezpečnost. Zahájil  jsem jednání s městskou policií o rozšíření kamerového systému a zvýšení  počtu nočních hlídek. Dále jsem začal řešit kvalitu služeb v městských bytech, na kterou se dlouhodobě snáší kritika. V rámci nové koalice jsme však museli ihned vyřešit rozpočtové provizorium. Kvůli politické krizi ze závěru loňského roku nebyl přijat rozpočet a Kohoutovice tak nemohly disponovat ani korunou ze svých účtů.

Další články