Lidovce na Vinohradech povede do voleb zkušená právnička Jitka Ivičičová

Advokátka s desetiletou praxí v mezinárodní advokátní kanceláři a dříve právnička městské části Brno-Židenice působí v zastupitelstvu Vinohrad už od roku 2006. Po celou dobu je předsedkyní kontrolního výboru. Z opozice se jí podařilo prosadit, aby se k plánované zástavbě ve Věstonické ulici mohlo vyjadřovat celé zastupitelstvo, a ne pouze rada městské části. V následujícím období se chce zaměřit především na dopravní napojení Vinohrad, vybudování nové třídy mateřské školy anebo psího výběhu.

„Dopravní napojení Vinohrad je Achillovou patou naší městské části. Podmínkou jakékoli větší zástavby a zvyšování dopravní zátěže by proto mělo být uzavření městského okruhu. Musíme korigovat megalomanské plány investorů v naší městské části, nebo může dojít ke kolapsu. Vinohrady také potřebují zvýšení kapacity mateřských škol. Nabízí se využít prostory bývalé základní školy na ulici Bzenecká. Také bych se chtěla zasadit o vytvoření zázemí pro pejskaře. Chci vytvořit v obou polovinách sídliště místo, kde budou moct v klidu pejska nechat proběhnout, aniž by vyděsil dítě projíždějící okolo na odrážedle nebo se pletl pod nohy chodcům,“ uvedla Ivičičová.

KDU-ČSL na Vinohradech kandiduje samostatně s významným podílem nestraníků.

„S nestraníky počítáme i předních místech kandidátky, tato otázka však není definitivně uzavřená, jednáme se dvěma názorově velmi blízkými a veřejně respektovanými ženami,“ dodala Ivičičová

Na předních místech kandidátky bude student bezpečnostních studií a předseda krajské organizace Mladých lidovců Patrik Cibere či odborný konzultant v oboru dopravních staveb Radek Sovička.

Další články