Obliba SENIORBUSU roste. Za loňský rok přepravil více než 15 tisíc osob

Senioři a zdravotně postižení mají možnost přepravovat se Senior busem od června roku 2016. V současnosti jsou v provozu 4 vozidla. Od svého vzniku zájem o tuto službu meziročně roste. V loňském roce také výrazně narostl podíl uskutečněných spolujízd. Měsíčně se uskuteční průměrně 930 jízd.

„Služba SENIORBUS je jasným příkladem toho, že KDU-ČSL dokáže plnit svůj volební program. Zavedení této služby jsme měli ve volebním programu do komunálních voleb v roce 2014. Od spuštění služby bylo uskutečněno více než 23 tisíc jízd a přepraveno více než 32 tisíc osob. Vozidla dohromady najezdila už téměř 400 tisíc kilometrů. To je jasný důkaz toho, že je služba oblíbená a její zřízení byl velmi dobrý krok,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Služba SENIORBUS je určena pro seniory nad 70 let a pro tělesně postižené. Jedna jízda stojí 50 korun. Zájemci si musí službu objednat předem, a to v rozmezí od třiceti do jednoho dne před požadovanou jízdou.

„Vyplatilo se také investovat do pořízení dalších vozidel. Při zvyšujícím se počtu přepravených osob a současně většímu počtu vozidel se tak navyšuje počet spolujízd. Denně se pak uskuteční zhruba 35 jízd a je vydána karta 5 novým klientům. Celkový počet registrovaných seniorů a držitelů ZTP a ZTP/P je nyní 3119 osob. Pracovníci dopravního podniku vyřizují denně kolem stovky hovorů, proto cítíme, že je potřeba přemýšlet i nad tím, jak přemístit ještě více seniorů. Je možné, že současný model ještě trochu rozšíříme,“ dodal Hladík.

Senioři si mohou službu objednat telefonicky nebo přes poslání SMS zprávy na čísle 731 518 348, a to každý den od 7 do 15 hodin. Samotný rozvoz ale funguje od 6 do 22 hodin.

 

 

 

 

 

Další články