Plánovaný obchvat Žebětína bude doplněn o cyklostezky

Na východní obchvat městské části Brno-Žebětín se v současnosti zpracovává projektová dokumentace. Město Brno souhlasilo s rozšířením projektu o komplexní řešení cyklistické dopravy, cyklopruhy a chodníky. Chce tím zvýšit bezpečnost provozu.

„V návaznosti na realizaci projektu cyklostezky spojující Žebětín s Bystrcí a Kohoutovicemi, který vyhrál participativní rozpočet, jsme se rozhodli upravit i projekt východního obchvatu Žebětína. Chceme, aby doprava těchto místech byla bezpečná jak pro řidiče, tak i pro cyklisty a pěší. Směrem k Žebětínu bude kolem obchvatu realizováno odvodnění a budou zde také vysázeny nové stromy, které pomohou v odhlučnění komunikace,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Východní obchvat Žebětína je důležitý hlavně kvůli nové zástavbě na Kamechách. Původně se jedná o podmiňující investici celého sídliště. Obchvat povede od křížku u odbočky z ul. Kohoutovické k chatám po křižovatku ulic Hostislavova a Chrpová. Křižovatka na ulici Hostislavova bude okružní

„Rozšířením projektu se prodlužuje termín na zpracování dokumentace k územnímu řízení o 80 dní. Budeme mít ale precizní projekt a výsledná stavba na dlouhé roky dopředu uleví všem obyvatelům Žebětína, ať už se rozhodnou cestovat jakýmkoliv dopravním prostředkem. Na obchvat také bude navazovat rozšíření ulice Kohoutovická od obchvatu až po světelnou křižovatku,“ dodal žebětínský starosta Vít Beran.

Celkové náklady na realizaci obchvatu se odhadují na vyšší desítky milionů korun, konkrétní čísla budou jasná po zpracování projektu.

Další články