V tempu nepolevíme, slibuje místostarostka městské části Brno-sever

KDU-ČSL v městské části Brno-sever povede do voleb současná místostarostka Miriam Kolářová. Ta se nyní věnuje školství, kultuře, sportu, informatice, sociální péči, zdravotnictví a prorodinné politice. V následujících čtyřech letech chce udělat z Brna-sever místo, které bude bohaté na kulturní a volnočasové vyžití. Zásadní pro to je nové náměstíčko v Soběšicích, sportovní hala na Lesné nebo revitalizace parku Marie Restituty.

„V tomto volebním období se nám povedlo zřídit na Lesné kontaktní místo pro seniory a rodiny s dětmi a zahájit rekonstrukci polikliniky. Opravili jsme také hasičské zbrojnice v Soběšicích a v Husovicích, postavili novou mateřskou školu Na Sýpce, vytvořili parkování typu „Kiss and Ride“ u všech mateřských a základních škol, vytvořili nové spojovací krčky mezi budovami škol při ZŠ Milénova a při ZŠ Blažkova, vybudovali novou pobočku Knihovny Jiřího Mahena v Husovicích a také vytvořili aplikaci Průvodce severem, která informuje o možnostech volnočasového vyžití,“ uvedla Kolářová, která je místostarostkou dva roky.

V následujících čtyřech letech chce pokračovat v dobré práci, která jde za KDU-ČSL v městské části Brno-sever vidět. Proto do kampaně vyrazila s heslem v tempu nepolevíme.

„V příštím volebním období chci dotáhnout některé zásadní projekty. Mezi nimi rekonstrukci Arnoldovy vily, ve které vznikne Centrum dialogu s kavárnou nebo revitalizaci parku Marie Restituty s vyhlídkovou terasou a propojením na Tišnovskou ulici. Chci také rozšířit živou kulturu ve všech místních částech naší čtvrti,“ dodala Kolářová.

Brno-sever je druhou největší městskou částí, proto se sem na některé projekty upírá i celoměstská pozornost.

„Z celobrněnského hlediska je nejzásadnější vybudovat parkovací dům u Dětské nemocnice. Po dlouhých letech čekání jsme od Ministerstva zdravotnictví dostali zelenou, takže udělám vše pro to, aby parkovací dům v ulici Černopolní stál co nejdříve. Chceme se také zasadit o výstavbu sportovní haly na Lesné, kde chceme podpořit místní sportovní klub Hattrick. V Soběšicích zase chceme pomoci s vybudováním náměstíčka, nové sokolovny a nové mateřské školy,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Kolářovou bude na kandidátce následovat právě Hladík a na třetím místě je přednosta I. ortopedické kliniky v Nemocnici u sv. Anny MUDr. Tomáš Tomáš, Ph.D.

Další články