Riviéra hýbe Brnem, trhá rekordy návštěvnosti a sbírá mezinárodní ocenění

Léto bez koupaliště by prostě nebylo létem. Proto se snažíme, abyste si koupání na Riviéře užili, co nejvíc. O tom, jak se nová Riviéra rodila jsem vám psal už ZDE. V loňském roce praskala Riviéra pod rekordní návštěvností, což ale také odhalilo problémy, které jste mi psali a které jsme chtěli v letošním roce vyřešit. A povedlo se.

Abyste nemuseli místo koupání stát ve frontě, zřídili jsme několik nových vstupů. Lístek jste si nově mohli  koupit i přes e-shop. Nemuseli jste ztrácet čas a zároveň jste mohli vyzkoušet nové převlékárny nebo si poležet na nových lehátkách.  A pokud by vás snad ani voda před sluníčkem neochránila, máte nově možnost ukrýt se do jednoho z devíti stanů, ve kterých je dostatečný stín.  V pojízdné kavárně si pak můžete koupit i něco dobrého. 

Na přelomu července a srpna se pak koupaliště proměnilo ve sportovní park, kde jste si mohli zkusit klasické sporty jako je beachvolejbal, zúčastnit se mistrovství Brna v jízdě na tobogánu, ale hlavně se také seznámit s brněnskými sportovními oddíly, protože pohyb je důležitý nejen přes léto. 

To, co se na Riviéře změnilo, nezůstalo skryto ani mezinárodním odborníkům. Rivec získal cenu architektury v nejvyšší kategorii GOLD 2019, kterou vyhlašuje Mezinárodní asociace sportovních a volnočasových zařízení (IAKS) společně s Mezinárodním olympijským výborem (IOC). Obstál v konkurenci 98 projektů z celého světa a opět udělal skvělé jméno Brnu ve světě!

A i v roce 2020 bude Riviéra centrem sportu. Po úspěšném zimním olympijském festivalu v roce 2018 bude tentokrát koupaliště spolu s lesoparkem za řekou a areálem Komety od 24. července do 9. srpna dějištěm festivalu letního, kde si můžete vyzkoušet 47 různých sportů. Mezi nimi například vodní pólo, atletiku, baseball, zápas, ale i petanque. Festival bude přístupný pro veřejnost, užijí si tady i plno zábavy i dětské tábory. A kromě sportování a fandění se můžete i těšit na předpremiéru filmu Zátopek, ve kterém si zahrál i náš stadion za Lužánkami.

Další články