Sportujeme v Židenicích

Na to začít pravidelně sportovat je vhodný čas kdykoliv. Přesto nejčastěji to bývá spojeno s novoročním předsevzetím. Na první pohled by se mohlo zdát, že začátek letošního roku sportování příliš nepřeje. Teď v půli ledna jsou fitness centra stále zavřená a jít si zahrát fotbal s kamarády do tělocvičny také nelze. 

Naštěstí je stále možnost věnovat se sportu snad nejvíce rozšířenému – běhu. Teploty se sice pohybují kolem nuly, ale jak se říká, neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Alespoň podle mé zkušenosti, nejtěžší není samotný běžecký výkon, ale často sám sebe přemluvit a vyrazit ven, i když je zrovna za okny sychravo. Ve dvou se to lépe táhne, tvrdí staré úsloví. O běhu to platí určitě. Když se s parťákem domluvíte, přece ho nenecháte ve štychu a vyrazíte, i když se vám zrovna příliš nechce. Na přelomu roku jsme proto s kamarádem Štěpánem založili facebookovou skupinu Sportujeme v Židenicích. Skupina je určena pro každého, kdo by chtěl začít se sportem a hledá parťáky anebo se chce jen poradit popřípadě si vyměnit zkušenosti a tipy na nové trasy. 


Ani jsme se nenadáli, a skupina má již přes 150 členů. Složení je opravdu pestré. Jsou tu kluci, kteří běhají trasy o délce desítek kilometrů, maminky, které chodí sportovat společně s dětmi nebo vyráží na svižné procházky s kočárkem. Samozřejmě jsou mezi námi i rekreační běžci, kteří než na čas běhají pro dobrý pocit anebo teprve začínají s takzvaným indiánským během.

Jak nám to epidemiologická situace dovolí, plánujeme i společné tréninky ve větším počtu nebo nějaké závody pro radost. A jakmile bude teplejší počasí, jistě přibudou i další sporty, kterým se chceme společně věnovat. Já se už těším, až na jaře opět vytáhnu kolo a vyrazím na první vyjížďku.  Ať už jste zkušení sportovci nebo teprve plánujete začít, všichni jste do skupiny srdečně zváni. Najdete ji na adrese fb.com/groups/sportujemevzidenicich 

 
Jan Přikryl 

Další články

Jak se očkuje v Židenicích

Jak se očkuje v Židenicích

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width="1/1"][cmsmasters_text] Dnešní očkování seniorů v Židenicích proběhlo na...