Židenice už nikdy nebudou jako dřív

Rád bych na tomto místě poděkoval Vám všem, kteří jste se zapojili do naší dobrovolnické akce a během několika dnů se nám společně, (i když skrz opatření odděleně) podařilo uklidit velký kus přírody od Bílendy, přes Židenický kopec a Akátky až po skládky u Marie Kudeříkové či dole pod Krásného.

Významně jste pomohli přepsat historii našich Židenic, respektive Juliánova. Podařilo se nám zlikvidovat několik černých skládek, které tu s námi jsou i déle než 10 let. Prozradilo to datum spotřeby z obalu někde uprostřed 2. skládky při ulici Nezamyslova nedaleko Židovského hřbitova. Odtud pochází valná většina odpadu, který vidíte na přiložené fotce, ani 6-ti kubíkovej kontejner nestačil a i teď by se tam ještě dalo ledacos napytlovat. Snaha byla alespoň dostat odtam velkoobjemový odpad. Když bude zájem rád dokoupím pytle a můžeme to tam ještě dotáhnout.

Smutnější část přišla, když jsem tam našel asi 3 stříkačky po narkomanech. Zavolal jsem městskou. Přibližně v čase, kdy měli dojet, dojeli 2 auta státní policie, že jedou k požáru. Hořelo doupě bezdomovců nedaleko od nás. Naštěstí se nikomu nic nestalo.  Dvojici, která tam poslední noci trávila jsem potkal o den později s krosnama na zádech. Prý by je v ubytovnách vzali, ale pouze bez psů. A pán říkal, že psi mu už několikrát zachránili život, tak bez nich nepřichází v úvahu. Kdybyste někdo věděli o něčem, kde berou i s pejskama, dejte mi prosím vědět na sjuranek@centrum.cz

Mám už od Vás několik tipů, kde se také dlouhodobě odpadu daří narůstat či zarůstat a čelit okolním vlivům, tak pokud jste blázni jako my a nevadí Vám ve volném čase pomoci ostatním, dejte mi vědět ať o tu příští akci nepřijdete. Těším se brzy na viděnou.

Štěpán Juránek

Další články