Brno má nová sportoviště pro rodiče s dětmi i aktivní sportovce

V letošním roce se nám podařilo otevřít několik nových sportovišť. Naší snahou u každé takové stavby je, aby následně mohla být využívána také širokou veřejností, aby zde měli rodiče možnost trávit chvíle se svými dětmi. Proto jsem rád, že se k plaveckému bazénu za Lužánkami podařilo přistavět rozsáhlé wellness centrum, vybudovat nová multifunkční hřiště v Bystrci a Novém Lískovci, otevřít workoutové hřiště pro handicapované nebo umístit curlingové dráhy do areálu Nové zbrojovky. Nyní bych vás chtěl seznámit blíže s jednotlivými sportovišti.

Wellness za Lužánkami

V prostorách plaveckého stadionu za Lužánkami jsme na začátku listopadu otevřeli nové wellness centrum. V prostoru pod tribunou se zde na více než 800 metrech čtverečních rozprostírá několik typů saun včetně ochlazovacího bazénku. Centrum jsme budovali tak, aby bylo co nejrozmanitější a nabídlo různé formy relaxace. Inspirovali jsme se moderními trendy saunování a dali jsme si záležet také na vzhledu, aby se hosté cítili co nejpohodlněji. Věřím, že nyní bude lužánecký bazén mnohem atraktivnější pro celé rodiny. Relaxační zázemí tvoří parní aroma kabina pro 10 osob, velká finská sauna pro 33 osob, parní solná lázeň pro 10 osob nebo biosauna pro 13 lidí. Platit je možné pomocí čipových hodinek, úhrada se provádí u hlavní pokladny při východu z areálu. Součástí vstupu do wellness je neomezený vstup do bazénu a šaten. Prostory wellness byly navíc v maximálním možném rozsahu navrženy a řešeny jako bezbariérové od vstupu až po prohřívací kabiny.

Kamechy mají nové multifunkční sportoviště pro žáky i sportovní oddíly

Prolézačky, skluzavky i trampolína, ale také multifunkční hřiště a prostor pro workout a parkour. Na Kamechách v Říčanské ulici jsme začátkem září otevřeli nové velké sportoviště. Sloužit bude žákům bystrckých škol a odpoledne ho využijí děti ze sportovních oddílů a veřejnost. Je bezbariérové a jednotlivá hřiště propojují prvky zahradní architektury. Se stavbou hřiště se začalo letos v dubnu, celkem stálo 31,9 milionu korun, 10 milionů městské části Brno-Bystrc pak přispělo město Brno. 

Workoutové hřiště pro handicapované

Své hřiště mají i vozíčkáři. Toto bezbariérové hřiště vyrostlo v dubnu ve sportovní areálu Hroch v městské části Brno-Komín a jedná se teprve o druhé hřiště svého druhu v České republice. Výstavbu hřiště realizovala společnost Original Workout a je na něm umístěno celkem dvaadvacet překážek, z toho minimálně osm pro vozíčkáře. Nechybí ani speciální dopadová plocha, která tlumí náraz a snižuje tak výšku případného pádu. O toto hřiště se výrazně zasadil můj kolega radní jaroslav Suchý, který společně s Nadačním fondem Emil navštívil první takové hřiště v Česku, které se nachází v Hluboké nad Vltavou. 

Brno má konečně curlingové dráhy

Curlingové dráhy, které jsme zakoupili v rámci olympijského festivalu už mají konečně své místo k využití. Umístili jsme je do areálu Nové Zbrojovky v Židenicích. Lidé si zde mohou vyzkoušet tento poměrně nový, ale velmi populární sport, na  vlastní kůži na dvou drahách. Přestože se v Brně již sedmkrát konalo mistrovství ČR mixů, dlouhodobé sportoviště dosud neexistovalo. Curlingová hala je teprve třetí svého druhu v republice. Brňané si mohou curling zahrát každý den až do dubna příštího roku. Po letní přestávce se jim sportoviště otevře znovu v listopadu.

Žáci základní školy Kamínky se mohou radovat z nového hřiště

V Novém Lískovci při ZŠ Kamínky jsme nechali vybudovat nové multifunkční hřiště. Sloužit bude především výuce tělesné výchovy, ale také široké veřejnosti. Povrch hřiště je ideální především pro hokejbal, florbal, korfbal, ale také pro výuku na in-line bruslích. Asi nejvíc se na nový povrch těší hokejbalisté. Jedná se totiž o jediné hřiště v Brně s licencí na extraligu. Své si ale určitě užije i veřejnost a rodiče s dětmi. Velkou výhodou nového povrchu je zejména jeho šetrnost vůči kloubům. V případě hokejbalu se výrazně sníží opotřebení hokejek, což může přinést nemalou finanční úsporu při provozování tohoto sportu. Dojde také ke zrychlení hry a sportovního tempa. Jakousi třešničkou na dortu je kompletní recyklovatelnost celého povrchu hřiště. Jsem rád, že změna přístupu města Brna k životnímu prostředí se výrazně projevila i na této stavbě. 

 

Další články