Wifi a teplo. Nová čekárna na dolním nádraží představuje i budoucí moderní čtvrť

Brno vždy bylo důležitým dopravním uzlem, nejen díky své poloze, pracovním příležitostem, ale i množství univerzit, vědeckých a technologických pracovišť. S roční výlukou, která odklonila většinu vlaků z hlavního nádraží na dolní nádraží, bylo nutné řešit, jak zajistit pohodlí pro velké množství cestujících. Stávající čekárna na dolním nádraží byla naprosto nevyhovující a nepřijatelná. A stát venku, když přijde déšť nebo  je sychravo a zima, není nic příjemného.

Jednoduchá řešení jsou mnohdy ta nejrychlejší a někdy i ta nejlepší. Proto jsme z osmi skládacích a částečně prosklených kontejnerů vytvořili novou čekárnu. Nejenže je kousek od vlakového nádraží, ale i od zastávky autobusu číslo 61, který zajišťuje dopravu na hlavní nádraží a k centrální tepně městské dopravy. V čekárně si díky WIFI můžete vyřídit e-maily, nabít telefon, nechybí ani digitální tabule, na kterých můžete sledovat informace o vlacích.

Během zimy se prostory samozřejmě dají vytápět. Pro letní období jsme připravili i venkovní posezení, kde si můžete vychutnat občerstvení či kávu z blízkých food trucků. Přestože se nám podařilo okolí nádraží zútulnit, neznamená to, že bude takové i nadále. Už teď si můžete prohlédnout, jak bude v budoucnosti vypadat nové jižní centrum kolem čtvrti Trnitá. Za pět let už by kolem dolního nádraží začnou vyrůstat první bytové domy a charakter celé lokality se výrazně změní.

No a nejlepší na celé zprávě je, že dlouhodobá výluka hlavního nádraží se blíží ke svému konci. Opravy brněnského hlavního nádraží se stihnou v plánovaném termínu a vlaky se tam vrátí 15. prosince.

 

Další články