Pro černovické lidovce je prioritou nový dům pro seniory

V Černovicích je nyní KDU-ČSL v opozici. To chce změnit současný zastupitel a lídr lidovecké kandidátky Jiří Hasoň, který pracuje v oblasti médií a marketingu. Prioritou je pro něj výstavba domu s pečovatelskou službou a koordinace nové výstavby s městem tak, aby zohledňovala potřeby a kvalitu života současných obyvatel Černovic.

“Z opozice jsme přispěli ke stoprocentnímu vlastnictví v černovické pískovně, ve spolupráci s magistrátem se nám podařilo opravit místní školy a revitalizovat jejich zahrady. Bohužel se současnému vedení Černovic nepodařilo sehnat dotace na stavbu domu s pečovatelskou službou na ulici Charbulova, to bychom chtěli v následujících 4 letech změnit. Do voleb jdeme dále s tím, že chceme zrekonstruovat černovické ulice a revitalizovat park na ulici Řehořova. Také bych chtěl zlepšit komunikaci úřadu s černovickými obyvateli, aby byli o všem a včas informováni, to nyní moc nefunguje” uvedl Hasoň.

V Černovicích se také plánuje výstavba v rozvojové lokalitě Kaménky. Lidovci v tomto ohledu nechtějí podcenit komunikaci s magistrátem a chtějí, aby výstavba byla příležitostí pro zlepšení života místních obyvatel.

“Z celoměstského významu je nejdůležitější nová výstavba v rámci lokality Kaménky. Nyní máme vítěze architektonické soutěže, kterým se stali architekti Kuba a Pilař. Byly co nejvíce zohledněny zájmy městské části, v rámci plánované bytové výstavby zde chceme družstevní byty, které by byl šancí i pro současné nájemníky černovických bytů získat vlastní bydlení. Vznikne zde také komunitní centrum pro setkávání veřejnosti nebo kostel,” uvedl první náměstek primátora Petr Hladík.

KDU-ČSL v Černovicích kandiduje jako sdružení KDU-ČSL a nezávislých.

Další články