Přístavba II. stupně základní školy v Žebětíně

Koncem března proběhla kolaudace přístavby a nástavby II.stupně základní školy Otevřená 20a v Žebětíně. Dostavělo se celkem 9 tříd, z toho 8 kmenových a jedna odborná. Součástí této přístavby byly také šatny a kabinety pro pedagogické pracovníky a odpovídající počet sociálních zařízení. 

Se stavbou se započalo v listopadu 2019. Probíhala za plného provozu školy, i když nám paradoxně trochu pomohly vládní opatření s uzavřením škol, mohly se práce na jaře 2020 rozběhnout bez jakýchkoliv omezení. Během stavby sice došlo 2x k pořádnému zatečení a vše se zvládlo i za pomocí hasičů a čerpání vody. V rekordním čase se otevřel nový pavilon již v září 2020, aby mohly v Žebětíně již od začátku školního roku zůstat žáci šestých tříd. Zbytek nástavby se dobudoval do poloviny února 2021.

Hodnota stavby, kterou financoval investiční odbor MMB ve spolupráci s odborem školství dosáhla 53 mil Kč. Na novém pavilonu se během stavby podařilo zrealizovat i zelenou střechu. Pevně věříme že budova bude dobře sloužit našim žákům, až se zase vrátí v plném počtu do školy.

Vít Beran 

starosta MČ Brno-Žebětín

Další články