Starostka Maloměřic a Obřan má za sebou výsledky

Už druhé funkční období v pozici starostky má za sebou starostka Maloměřic a Obřan Klára Liptáková. Povedlo se jí zlepšit především kulturní, sportovní a volnočasové vyžití. Do komunálních voleb jde opět jako jednička kandidátky KDU-ČSL. V následujících čtyřech letech se chce zaměřit hlavně na řešení dopravní situace v ulicích Selská, Obřanská a Fryčajova. Chce také prosadit zanesení obchvatu Maloměřic a Obřan do územního plánu města i kraje.

„Poslední čtyři roky hodnotím pozitivně, podařilo se nám několik zásadních věcí, na které obyvatelé Maloměřic a Obřan dlouho čekali. Pro kulturní vyžití jsme zrekonstruovali společenský sál a obecní hospodu. Významným počinem je vybudování spojovacího krčku mezi školními budovami na Hamrech a Obřanské nebo zhotovení visuté lávky přes Svitavu vedle železničního mostu. Pro místní Sokoly a sportovní veřejnost jsme ve spolupráci s městem zachránili házenkářskou halu, která se dostala do nezaviněných dotačních potíží. Máme také tři nová hřiště, workoutové na konci Mlýnského nábřeží, parkurové na Cacovickém ostrově a opravené hřiště pro míčové sporty na konci ulice Říční,“ zhodnotila své působení starostka Liptáková.

V dalších letech je pro ni klíčovou záležitostí zklidnění dopravy.

„Naše městská část čelí velkému dopravnímu náporu, proto je pro mě zásadním cílem pro další období zklidnit dopravu v ulicích Selská, Obřanská a Fryčajova. Také je důležité zanést obchvat Maloměřic a Obřan do územního plánu města i kraje. Dopravě v Maloměřicích by také prospělo využívání železnice jako alternativy MHD,“ uvedla Liptáková.

A do řešení dopravy v Maloměřicích se chystá pustit i město.

„Vítám snahu začít řešit dopravní situaci v Maloměřicích a Obřanech. Tato městská část potřebuje obchvat, který bude napojen na velký městský okruh v úseku Rokytova, rozhodně nechceme propojen Lesné a Maloměřic. Vlaková zastávka Obřany je natolik zásadní, že budeme usilovat o to, aby na ní přispělo i město Brno,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík

Kromě dopravy se chce také zaměřit na obnovu veřejného prostranství v obřanském sídlišti, vybudování nového veřejného prostranství před školou v Obřanské ulici či na vytvoření nové školní zahrady na Hamrech. Mělo by se jednat o první inhalační zahradu v Brně. Ta by byla otevřena i pro veřejnost.

 

 

 

 

Další články