Brno vytvořilo nové přírodní kluziště, bruslit se dá v zamrzlém Zamilci

Bruslaři mohou vyrazit do Zamilovaného hájku k řece Ponávce, její retenční nádrž nechalo město částečně zatopit, aby tu v silných mrazech vzniklo kluziště. Nyní je led dostatečně silný.

„Protože bylo v Ponávce hodně vody, nechali jsme částečně zatopit suchý poldr v Zamilci, který je jinak určen pro zachytávání vody z Ponávky v případě povodní. V Řečkovicích tak vznikla přírodní bruslařská plocha asi o dvou hektarech. Bruslařům se tu tak nabízí zcela nový zážitek. O víkendu si sem našly cestu stovky lidí,” uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Suchý poldr má celkovou rozlohu deset hektarů. Jde o bývalý Dolní rybník, který má využití i během roku. Sportovci zde mají softballová hřiště a za freeride sjezdem se sem sjíždí cyklisté. Je to také oblíbené místo pro vycházky. Se zimním využitím poldru počítá město i do budoucna.

„Letos jsme si to vyzkoušeli a do příštího roku chceme vychytat všechny nedostatky. Pro úpravu ledu můžeme využít rolbu pořízenou z Participativního rozpočtu. Pro snadnější přezouvání a odpočinek sem chceme dodat lavičky,” doplnil Hladík.

Bruslení v Zamilci si pochvalují i místní. Ti starší s nostalgií vzpomínají, jak se na bruslích v těchto místech proháněli na bývalém rybníku.

„Je to již řada let, co se v Zamilovaném hájku naposledy bruslilo. Tuto pro Zamilec nostalgickou aktivitu jsem již delší dobu chtěl oživit a tím navázat na jednu krásnou řečkovickou tradici. Proto jsem rád podpořil myšlenku náměstka Petra Hladíka, který napuštění Zamilovaného hájku zařídil,” uvedl řečkovický zastupitel Petr Bořecký.

Další články

Brno již rok sbírá bioodpad

V prvním roce systematického svozu bioodpadu z veřejných stanovišť dokázali Brňané do hnědých popelnic umístit 1 236...