Nejvyšší brněnská rozhledna vyrostla v Oboře Holedná

Před třemi roky pro myšlenku rozhledny v oboře Holedná hlasovalo v participativním rozpočtu nejvíce Brňáků. A teď už stojí! Se skvělým nápadem přišel Petr Chobola. Třicet pět metrů vysoká stavba vyrostla na hranici čtyř městských částí, Jundrova, Bystrce, Kohoutovic a Žebětína, dohlédnout z ní ale můžete i na zbytek města.

Výlet na rozhlednu můžete spojit s procházkou v oboře Holedná. Vyhlídku necháme otevřenou celoročně a vstup na ní bude bezplatný. Jediné, co musíte, je vyšlápnout si 208 schodů až do nejvyššího, třináctého patra. Sám jsem tam už byl a stojí to za to. Na její vybudování jsme městským lesům uvolnili koncem loňského roku z rozpočtu osm milionů korun. Výroba konstrukce rozhledny a její následná stavba zabraly necelý rok. Nyní je rozhledna přístupná veřejnosti, a to ve stejném režimu jako celá obora Holedná, tedy celoročně a zdarma

Původně měla být stavba dřevěná a o patnáct metrů nižší, ale protože by ji brzy přerostly okolní stromy, upravili jsme projekt tak, aby rozhledna byla dostatečně vysoká. Nejvyšší rozhledna v Brně je nakonec kovová, tím jsme zajistili její stabilitu. Celkové náklady činí 8 milionů korun.

Další články