Brno chce více podzemních kontejnerových stanovišť

Méně zápachu a více prostoru na ulicích nabízí podzemní kontejnery. Proto se Brno rozhodlo, že bude financovat jejich nákup. Město chce pomocí podzemních kontejnerů bojovat proti popelnicovému smogu. Stavební práce spojené s umístěním podzemního kontejneru zajistí městská část.

„Našim zájmem je zlepšovat kvalitu sběru odpadů na území města. Na mnoha místech jsou současná kontejnerová stání nevzhledná, zapáchající a často přeplněná. V některých ulicích je pak tolik sběrných nádob, že se dá mluvit o popelnicovém smogu. Tyto problémy umíme řešit pomocí podzemních kontejnerů, které nezabírají na ulici tolik místa, přitom ale jejich kapacita je třikrát větší,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Město Brno se rozhodlo stanovit pravidla financování pro zhotovení podzemního kontejnerového stání. Bude se na něm podílet společně s městskými částmi.

„Pokud bude městská část mít zájem o vytvoření podzemního kontejnerového stání, musí si ze svého rozpočtu zajistit projektovou dokumentaci a stavební práce. Město Brno bude pokrývat výdaje spojené s nákupem, přepravou a uložením kontejnerů. Městská část musí také získat souhlas městské společnosti SAKO, která zhodnotí únosnost terénu a zda je místo vhodné pro umístění podzemních kontejnerů. Je totiž důležité, aby se do místa dostala auta s hydraulickým ramenem, která podzemní kontejnery vyváží,“ upřesnil Hladík.

V současnosti je v Brně 18 stanovišť podzemních kontejnerů.

Další články