Dny otevřených brněnských sportovišť navštívilo přes 7 000 lidí

Již tradičně se v prvních dnech po vánočních svátcích konají Dny sportovišť města Brna. Ty letošní navštívilo celkem 7 284 lidí. Nejnavštěvovanějším sportovištěm bylo kluziště za Lužánkami. Celkem bylo do akce zapojeno 13 sportovišť.

„Do dnů brněnských sportovišť se letos zapojilo třináct sportovišť. Lidé si mohli dojít zdarma zaplavat do aquaparku v Kohoutovicích, Městského plaveckého stadionu Lužánky, do relaxačního centra na Rašínově nebo do bazénu Ponávka. Mohli také vyrazit na brusle na kluziště za Lužánkami nebo na Kraví horu. Otevřena byla i hokejová hala Úvoz nebo DRFG Arena. Lidé si ale také mohli vyzkoušet méně tradiční sporty jako beachvolejbal, parkour, lezectví nebo třeba minigolf. Do akce se zapojilo i soukromé sportoviště TJ Stadion Brno,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Město s akcí počítá i pro příští roky.

„S podporou této akce počítáme určitě i do budoucna. Myslím, že po Vánocích si každý rád protáhne tělo. Určitě ale musíme společně s městskou společností STAREZ-SPORT zlepšit systém rezervací tak, aby rezervace byly využívány a co nejméně propadaly. To je v této oblasti největší úkol, jinak vše probíhalo výborně,“ zhodnotil akci Suchý.

Dny sportovišť města Brna se uskutečnily od 27. do 29. prosince loňského roku.

Další články