Kandidátem na starostu v Brně-Kohoutovicích je brněnský zastupitel Jakub Hruška

Bc. Jakub Hruška v současné době působí v Zastupitelstvu města Brna jako uvolněný předseda Finančního výboru. Současně je i zastupitelem v městské části Brno-Kohoutovice. Zároveň provozuje nejsledovanější webový portál o aktuálním dění v Kohoutovicích www.mojekohoutovice.cz a je správcem nejobsáhlejší facebookové skupiny „Kohoutovice, jak je chceme“ kde po čtyři roky komunikuje, radí a pomáhá lidem v obci.

Základní vize, se kterou usiluje o práci na pozici starosty je současně také motto facebookové skupiny, kterou vede. Tedy to, aby byly Kohoutovice takové, jaké je chtějí jejich obyvatelé.

„Chtěl bych se pokusit o rekultivaci středové oblasti Kohoutovic, zvané Stavební dvůr. Toto místo, které nese i po desítkách let od ukončení výstavby panelového sídliště známky svého účelu, zbytky panelů, stavebních hmot i nebezpečných armatur, by mělo v příštích letech zmizet. Toto místo by mělo být upravené,“ uvedl Hruška.

KDU-ČSL v Kohoutovicích jde do voleb za podpory velkého množství kohoutovických osobností.

„Bylo velmi potěšující, jak se řada známých lidí, kterých si osobně velmi vážím, nabídla, že do toho půjdou s námi. Je mi potěšením, že mohu usilovat o to, aby Kohoutovice byly takové, jaké je chceme společně s aktivním zastupitelem prof. RNDr. Jiřím Spoustou, Ph.D., obchodním ředitelem Ing. Pavlem Bartošem, IT expertem Ondřejem Valešem, čtyřnásobným hlavním stárkem Ondřejem Švédou, MSc., odborným asistentem na VŠ Ing. Martinem Kyselákem, Ph.D., sládkem pivovaru Richard Milanem Trávníčkem, DiS., kohoutovickým zmrzlinářem Václavem Kratochvílem BSc. (Hons), cestovatelkou Ing. Adrianou Plotzerovou, provozovatelem MEDOMATU Mgr. Petrem Pakostou… a dalšími,“ dodal Hruška.

Kohoutovičtí lidovci v rámci komunikace s lidmi prostřednictvím osobních setkání, facebookové skupiny „Kohoutovice, jak je chceme“, webu mojekohoutovice.cz se setkávají s mnoha podněty. Všem se snaží poradit a jejich podněty co nejdříve vyřešit.

„Naposledy jsme s Ondřejem Valešem zlikvidovali nebezpečnou díru s čouhajícími dráty na místě, které je hojně navštěvováno dětmi. Namísto formuláře o hlášení závad na úřadě jsme tentokrát vzali lopatu a díru jsme zlikvidovali. Obdobně, řešíme černé skládky v rámci „Akce čistý les“, kterou pravidelně pořádáme. Tento malý zázrak pro Kohoutovice vzbudil velkou reakci veřejnosti a mnoho lidí nám psalo, že by se příště do podobné akce rádi zapojili také,“ doplnil Hruška.

Kohoutovická KDU-ČSL je také do velké míry spjatá s pořádáním akce Mladé hody, což je tradiční kohoutovická akce, která se letos konala 9. června. Aktuální informace i pohled do historie kohoutovických hodů naleznete na www.hody.kaplekohoutovice.cz

Další články