Riviéra v novém nabídne skvělé zážitky celé rodině

Rekonstrukce nejznámějšího brněnského koupaliště Riviéra je u konce, 13. června proběhne její slavnostní otevření. Betonové vany, které propouštěly 200 kubíků vody denně nahradily odolné moderní nerezové materiály. Opravy započaly v září loňského roku a vyšly město na 218 milionů korun. Došlo také k mírnému navýšení kapacity na 7 800 návštěvníků. V rámci rekonstrukce přibyl také tobogán a další vodní atrakce.

Když jsem se před dvěma roky stal náměstkem, věděl jsem, že musíme Riviéru opravit. Její provoz byl pro město značně nehospodárný. Jsem rád, že se nám to podařilo v tak krátkém čase, že se opravy reálně nedotkly ani letní sezóny. Kromě výměny betonových van za nerezové, jsme museli provést celkovou výměnu systémů, rozvodů, čerpadel a filtrů. Nechali jsme také opravit chodníky a odstavné plochy a rozšířili zavlažovací systém.

Novou Riviéru také doplní atrakce pro ty nejmenší i dospělé.

Riviéra nyní bude nabízet více zábavy a odreagování. Nainstalovali jsme sem například tobogán, který je osm metrů vysoký a sedmdesát pět metrů dlouhý. Dále menší skluzavku, lezeckou stěnu, lanový most s lekníny, šplhací síť a pro ty nejmenší vodní děla, chrliče, vodní hřib, kbelíkový strom nebo fontánky. Stavbu předáme investorovi 8. června a pak bude následovat osmi týdenní zkušební provoz. Pro veřejnost se Riviéra otevře 16. června.

I letos proběhnou na Riviéře tradiční akce pro veřejnost.

V letošní sezóně nás čeká tradiční Riviéra běh, Chillibraní, příměstský tábor a také projekt Sportovního parku na Riviéře. Chceme, aby Riviéra nabízela aktivní využití volného času pro celé rodiny. Plánujeme proto velké zakončení prázdnin na 1. a 2. září. Mládež, senioři a zdravotně tělesně postižení budou mít snížené vstupné na polovinu. Děti do 5 let pak budou mít vstup zdarma.

S novou letní sezónou se systém vstupného mění. Provozovatel rozdělil vstupné na dopolední a odpolední. Základní vstupné s odchodem do 14 hodiny stojí 80 korun. Po 15. hodině se návštěvníci do areálu dostanou za 100 korun a klasické celodenní vstupné je 180 korun.

Foto: Starez-sport, a.s.

Další články