Starosta, který v devadesátých letech zrevitalizoval sídliště Juliánov, chce být opět starostou Židenic

Kandidátku KDU-ČSL povede do podzimních komunálních voleb bývalý poslanec a úspěšný starosta Jan Grůza. Vrací se po osmi letech, kdy v Zastupitelstvu městské části nepůsobil. V současnosti pracuje na Ústředním a zkušebním ústavu zemědělském v Brně. Chce se postavit dlouho neřešeným problémům jako novému využití lázní Zábrdovice nebo židenické obřadní síni.

Chci přispět k lepšímu životu obyvatel naší městské části. Se zvláštním zřetelem pak na některé skupiny obyvatel, které si bez pomoci obce samy nepomohou. Může jí o vozíčkáře, děti, školáky, seniory, mladé lidi začínající svůj společný život, anebo třeba majitele aut, které trápí nedostatek parkovacích míst,“ uvedl Grůza.

KDU-ČSL v Židenicích se chce zaměřit na výstavbu malometrážních bytů pro novomanžele či osamělé seniory formou rekonstrukce některých bytových domů v majetku města Brna. Hledat řešení nedostatku parkovacích míst a zlepšit také péči o čistotu a zeleň.

„Je nutné zaměstnat zahradníka, který bude dennodenně pečovat o zeleň v naší městské části. Pro zabezpečení čistoty je také potřeba zřídit nové sběrné místo v Juliánově. Věřím, že s naší kandidátkou, kde se snoubí vyzrálá komunální zkušenost s nadějným mládím, toho docílíme. Ve spolupráci s městem se pak chci věnovat židenické obřadní síni a najít nové využití pro objekty lázní v Zábrdovicích. Budu se také osobně ptát lidí, jaké vhodné využití pro tyto objekty by si představovali, “ dodal Grůza.

Jan Grůza poslední dvě volební období v ZMČ nepůsobil. Předtím mezi roky 1990-1996 byl starostou Židenic. Jeho nejdůležitější zásluhou v té době bylo nastartování programu regenerace a revitalizace (zateplení a výstavba střešních bytů) panelových domů v sídlišti Juliánov. V letech 1996-2010 zde byl členem zastupitelstva. Mezi roky 1996-2006 byl také poslancem Parlamentu České republiky.

Společně s ním budou do zastupitelstva městské části Židenice na předních místech kandidovat Jarmila Ambrožová, Štěpán Juránek, Josef Veselý, Petr Oujezdský, Jan Přikryl, Kateřina Katrňáková, Ivo Bezecný, Jan Komárek nebo Dominik Grůza.

Další články