Komínští žáci se dočkají nového bazénu

Modernějšího a bezpečnějšího bazénu se dočkají žáci ze ZŠ Pastviny v městské části Brno-Komín. Rekonstrukce bazénu naváže na první část renovace školy, kdy se škola rozšíří díky nové nástavbě. Na opravách bazénu by se tak mohlo začít už v červnu letošního roku. Celková rekonstrukce vyjde na 16,5 milionů korun.

„Výuka plavání je pro všechny žáky základních škol povinná, proto je důležité, aby naše školní bazény splňovaly bezpečnostní a hygienické standardy a jejich provoz byl hospodárný. V Brně máme celkem devět školních bazénů a některé z nich v tomto ohledu už nevyhovují, proto investujeme do jejich oprav. V prosinci jsme otevřeli zrekonstruovaný bazén na základní škole Arménská. Nyní se nám podařilo vybrat zhotovitele rekonstrukce bazénu na ZŠ Pastviny, stavět by se mělo začít mezi červnem a říjnem letošního roku,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Termín zahájení rekonstrukce závisí na dokončení první části rekonstrukce školní budovy a bude trvat pět měsíců.

„Žáci se mohou těšit na nové šatny a hygienické zázemí. Bazén bude mít od příštího školního roku také novou vzduchotechniku. Investovali jsme i do nových bazénových technologií. Vnitřek bazénu bude kompletně zrekonstruován, aby nedocházelo k úrazům a žáci byli v bezpečí. Na rekonstrukci jsme vyčlenili 16,5 milionu korun,“ dodal Hladík.

Do výběrového řízení se přihlásily tři firmy. Se svou nabídkou uspěla firma PSK Group, spol. s r.o.

Další články