Lidovce v Bystrci vede do voleb současný místostarosta Klimeš

Miroslav Klimeš působí už druhé období jako místostarosta městské části Brno-Bystrc. Jako lídr povede letos tamní lidovce do voleb. Jeho cílem je vybudovat další dům s pečovatelskou službou, posílit terénní pečovatelskou službu, postavit centrum volného času a mít vyrovnaný rozpočet.

„Chci navázat na dobře odvedenou práci především v sociální oblasti a ve školství. Povedlo se nám obnovit činnost klubu seniorů, rozšířit služby pro zdravotně a sociálně znevýhodněné, postavit novou šestitřídní mateřskou školu na Kamechách, zahájit přístavbu nového pavilonu při ZŠ Vejrostova, zateplit MŠ Laštůvkova či opravit Knihovnu Jiřího Mahena v Bystrci,“ uvádí Klimeš.

Bystrčtí lidovci se kromě sociální oblasti a školství chtějí zaměřit také na parkování či údržbu veřejného prostoru.

„V následujícím volebním období chceme vybudovat další dům s pečovatelskou službou, posílit terénní pečovatelské služby, zvýšit dostupnost předškolního a školního vzdělání nebo postavit centrum volného času Nová Bystrouška. Také ale chceme zlepšit dopravní situaci v Bystrci nebo postavit parkovací dům a chceme mít čisté a bezpečné ulice. Proto také chceme klást velký důraz na péči o zdejší zeleň,“ doplnil Klimeš.

Investorem nového domu s pečovatelskou službou v Bystrci bude město.

„Záměr výstavby nového domu s pečovatelskou službu už řešíme s bytovým odborem města. Stavět by se mělo na nevyužitých pozemcích, které se nachází pod dětským centrem Chovánek. Dům bude mít 50-60 bytů o velikosti 1+kk a 2+kk určené pro jednoho seniora nebo pro dvojici. Všechny byty budou bezbariérové, v přízemí se pak bude nacházet zázemí pro pečovatelskou službu. V podzemním podlaží budou vybudovány parkovací plochy. Během roku 2019 bude dům projektován, samotná výstavba bude probíhat v roce 2020 a 2021 Celkové náklady na stavbu se odhadují na více než 100 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

KDU-ČSL bude v Bystrci kandidovat samostatně. V těsném závěsu za Klimešem jsou na kandidátce Mgr. Eva Barovjanová, Petr Cajzl, JUDr. Eva Lukavská nebo Ing. Martin Horálek.

 

 

 

Další články