Oblíbený starosta se o Žebětín stará už 20 let a chce pokračovat

Současný starosta městské části Brno-Žebětín Vít Beran je ve funkci již páté volební období a jeho popularita neklesá. Vždy dokázal dostat nadpoloviční většinu všech hlasů. Dvanáct let také působí v zastupitelstvu města Brna. V letošním roce dokázal mimo rozpočet městské části proinvestovat 100 milionů korun. Rekonstrukce se dočkala stará školní budova, byla postavena nová hřiště nebo světelná křižovatka na Staré dálnici.

„V tomto volebním období se nám podařilo ze staré školní budovy vytvořit dvě nová oddělení mateřské školy, postavit víceúčelové hřiště u nové ZŠ Otevřená nebo prosadit rekonstrukci křižovatky na Staré dálnici. Pro Žebětínské bylo do té doby prakticky nemožné se bezpečně připojit na cestu do Bystrce nebo přejet silnici směrem na Kohoutovice. Zároveň jsme rozpracovali spoustu projektů, které je potřeba dotáhnout. Prioritou pro nás je vybudovat druhý stupeň základní školy, dokončit chodník k rybníku směrem na sídliště Kamechy, vybudovat východní obchvat Žebětína nebo postavit sportovní areál za fotbalovým hřištěm,“ upřesnil starosta Beran.

Vybudování druhého stupně základní školy v Žebětíně bude mít význam i pro sousední městské části.

„Druhý stupeň základní školy v Žebětíně je klíčový, protože základní školy v Bystrci kapacitně nestačí. Už nyní tam školy rozšiřujeme. Celé situaci proto uleví, když žebětínské děti nebudou dojíždět ani do Bystrce ani do Kohoutovic, ale budou mít možnost absolvovat celou základní školu u nich doma v Žebětíně,“ dodal 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Lidovci v Žebětíně obsazují v současnosti 8 křesel z jedenáctičlenného zastupitelstva. Vít Beran se chystá pokračovat s celým současným týmem.

„Naše kandidátka jde do voleb samostatně a je složena ze členů KDU-ČSL a nestraníků. Celý tým, který je nyní se mnou v zastupitelstvu chce pokračovat i nadále. Myslím, že je to dobré rozhodnutí, protože všichni odváděli výbornou práci. Současná místostarostka Dana Bartoňková bude opět na druhém místě a na čtvrtém místě kandidátky bude také současný radní pro školství a sport Jaroslav Suchý,“ popsal kandidátku lidovců Beran.

Kromě zmiňovaných programových priorit chce tým okolo současného starosty rozšířit silnici od Staré dálnice, opravit hasičskou zbrojnici, dobudovat kanalizaci v ulici Pod Borovníkem, postavit domov pro seniory či vybudovat nové cyklostezky.

 

Další články