Lidovce v Komíně povede do voleb současný radní Nekuda

Rostislav Nekuda pracoval celý život jako archeolog nebo pedagog. Pracoval pro Moravské zemské muzeum, Masarykovu univerzitu nebo Univerzitu v Hradci Králové. Poslední čtyři roky působí jako radní městské části Komín a předsedá Komisi školské, kulturní a tělovýchovy. Výrazně se zasadil o podporu fotbalového klubu FC Svratka nebo o vybudování nové mateřské školy v ulici Pastviny.

„Komín je klidnou a bezpečnou lokalitou. Pořádáme zde spoustu kulturních a společenských akcí. Ať už se jedná o Májovou zábavu, Vavřinecké hody nebo Komínské vinobraní. Bezpečnost a bohatý kulturní život komínských obyvatel chceme udržet. Snažil jsem se také výrazně zasadit o podporu našeho fotbalového klubu FC Svratka, aby měli pěkné fotbalové hřiště. Nechali jsme opravit opěrnou zeď na stadionu a rozšířili hrací plochy o 4 metry,“ uvedl Nekuda

Pro financování větších investičních akcí je pro Komín klíčová spolupráce s magistrátem města Brna.

„Spolupráce s představiteli městské části Komín, je i díky Rosťovi Nekudovi na velmi dobré úrovni. Společně jsme například loni otevírali modulární mateřskou školu, která nabídla nová místa pro 25 dětí. Výraznou investicí pro Komín je také rekonstrukce školního plaveckého bazénu, kde plánujeme využít nerezové technologie podobně jako na Riviéře. Rekonstrukce vyjde zhruba na patnáct milionů korun. Pro Žabovřesky je ale klíčová dostavba velkého městského okruhu na Žabovřeské, protože nyní si velká část řidičů zkracuje cestu právě přes Komín, který by jinak byl klidnou a rekreační oblastí. Proto se také chceme zasadit o podporu rekreačních zón na žabovřesko-komínských lukách,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

KDU-ČSL v Komíně kandiduje samostatně. Za Nekudou je na druhém místě David Řepa a na třetím místě Karel Pleva.

Další články