Lidovci v Novém Lískovci dali prostor nestraníkům, povede je vedoucí místní lékárny

Z devatenácti kandidátů do zastupitelstva městské části Nový Lískovec na lidovecké kandidátce je 14 nestraníků. Lídryní je lékarnice Hana Pospíšilová, která vede místní lékárnu už osmým rokem. Chce se zaměřit především na zlepšení komunikace úřadu s obyvateli Lískovce, zasadit se o rozšíření nabídky sportovních a kulturních akcí, které povedou ke stmelení lidí na sídlišti a efektivně řešit otázku parkování.

„V komunálních volbách kandiduji poprvé, chci se zasadit o to, aby úřad městské části byl vstřícnější k lidem. Chceme zavést aktivní a pružné komunikační platformy, skrze které budeme komunikovat i s mladými lidmi. Chtěla bych v lidech probudit zájem o společné aktivity, které by vedly k většímu stmelení sídliště. Proto je nutné vytvořit i důstojné prostředí pro akce tohoto typu. Také se chci zasadit o výstavbu parkovacího domu v naší městské části, aby se systém parkování v naší městské části zlepšil. Podporovat budu také cenově dostupné bydlení pro seniory, handicapované a mladé rodiny,“ uvedla lídryně kandidátky Hana Pospíšilová.

Velkým tématem v Novém Lískovci je také plánovaná výstavba v lokalitě Kamenný vrch II. Zde chce Pospíšilová usilovat o nastavení pevných podmínek, které zaručí, že nová výstavba proběhne v souladu s požadavky obyvatel a v řádných termínech. Zároveň nechce, aby výstavba zhoršila kvalitu života obyvatel V Novém Lískovci.

„KDU-ČSL respektuje referendum, které se k plánované výstavbě v rozvojové lokalitě Kamenný vrch II uskuteční. Nová výstavba je zde zaměřena především pro mladé rodiny, handicapované a seniory, proto se zde budou stavět hlavně družstevní a startovací byty. Neustále ale projekt upravujeme na základě připomínek obyvatel Nového Lískovce. Například jsme tři fáze výstavby sloučili do jedné, tak aby se stavěla celá východní část a park současně. Západní část vůbec neřešíme, protože není v souladu s územním plánem. Projekt počítá i se stavbou rodinných domů, kterých je v Lískovci velmi málo. Výstavba bude nízkoenergetická a bude využívat technologie zelených střech či zařízení na zadržování a následné využívání dešťové vody,“ dodal k plánované výstavbě 1. náměstek primátora Petr Hladík

Pospíšilová povede kandidátku KDU-ČSL a nezávislých, kde je celkem 14 nestraníků.

„Těší mě, že za nás chce kandidovat tolik nestraníků, v některých případech se jedná o špičky ve svém oboru, které se chtějí začít podílet na veřejném životě v Novém Lískovci. Věřím v dobrou spolupráci s magistrátem především v otázce parkování a plánované nové výstavby,“ doplnila Pospíšilová.

V těsném závěsu za Pospíšilovou budou na kandidátce prof. Mgr. Jan Libor, Ph.D. – profesor Filozofické fakulty Masarykovy univerzity nebo bioložka a imunoložka doc. RNDr. Alena Žákovská, Ph.D. – docentka Přírodovědecké a Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.

Další články