Místostarostka Králova Pole chce zajistit seniorům důstojnější stárnutí

V městské části Královo Pole povede kandidátku KDU-ČSL do voleb současná místostarostka Marie Tulková. Ta se věnovala v tomto volebním období školství a sociální oblasti. Na to by chtěla navázat. Ve školství se chce zaměřit na podporu technického vzdělávání a na větší propojení mezi dětmi a seniory. Řešit chce také parkování.

„V tomto volebním období se povedlo opravit Středisko volného času na ulici Slovinská, které využívá přibližně 160 dětí – skautů a skautek. Také jsme vybudovali nový Senior Point a vrhli se do rekonstrukcí našich škol. Velkou rekonstrukcí si prošla například ZŠ a MŠ Staňkova. Na tuto práci bych chtěla navázat a zavést technické vzdělávání na našich základních školách, a to skrze obnovení dílen. Také chci propojit aktivity dětí a seniorů, aby neodcházelo k mezigenerační nenávisti nebo zavést více vodních prvků do královopolských veřejných prostranství,“ uvedla místostarostka Tulková.

Dále se královopolští lidovci chtějí zaměřit na novou výsadbu a dostatečnou údržbu zeleně, vybudování parkovacích domů nebo rozšíření bezpečných parkovacích míst typu kiss and ride u škol. Z úrovně města se pak chtějí lidovci zaměřit na rozšíření kapacity škol a školek v územích plánované rozsáhlé výstavby.

„Vítám snahu, se kterou se královopolští lidovci pustili do oblasti životního prostředí. Jejich plány korespondují s těmi celoměstskými a rozhodně je podpoříme i z magistrátu. Stejně tak jsme schopni v rámci projektu Bezpečná cesta do škol zajistit u královopolských škol parkovací místa typu kiss and ride, pokud o to městská část a ředitelé škol projeví zájem. V Králově Poli je také důležité řešit kapacitu škol a školek, do konce roku proto začne výstavba nové školy na Sadové. Výstavbu nové školy musíme také řešit vzhledem k rozsáhlé výstavbě při ulici Dělostřelecká,“ doplnil náměstek primátora Petr Hladík.

 

 

 

 

Další články