Prioritou lidovců v městské části Brno-střed je školství

Kandidátku lidovců v městské části Brno-střed vede současná 1. místostarostka Michaela Dumbrovská. Ta má nyní na starost školství, bydlení, matiku a občanské záležitosti. Lidovci pod jejím vedením chtějí hlavně pokračovat v rekonstrukcích škol a také se více zaměřit na profilaci jednotlivých škol a školek. Důležitá pro ně je i průjezdnost městem, bezbariérovost, péče o zeleň a kvalita bydlení.

„Za své největší úspěchy v dosavadní práci považuji investice do školství v celkovém rozsahu 120 milionů korun, což je nebývale vysoká částka. Poté, že všechny děti přihlášené do našich mateřských škol byly v naší městské části přijaty. Dále jsou to nová pravidla pronájmu bytů svěřených naší městské části a dostatečné personální zajištění pro zkvalitnění činnosti zvláštní matriky. Na tuto práci chci navázat a zdržet tak nastolený směr,“ uvedla Michaela Dumbrovská.

KDU-ČSL chce pokračovat v rozsáhlých rekonstrukcích škol, na čemž chtějí spolupracovat i s magistrátem města Brna.

„Budeme nadále usilovat o investice do škol a školek se zaměřením na jejich profilaci. Také jsme zahájili rekonstrukci MŠ Kamenná, kterou chceme dokončit. Pokračovat chceme i v dalších rekonstrukcích. Důležité je zmínit, že bez pomoci magistrátu bychom rekonstrukce v takovém rozsahu nebyli schopni uskutečnit, proto chceme také pokračovat v dobré komunikaci s vedením města. Kromě školství je pro nás důležité, aby veřejný prostor byl co nejvíce bezbariérový, aby se zde mohli bezpečně pohybovat vozíčkáři nebo maminky s kočárky. Dále chceme zlepšit péči o zeleň a zajistit vysokou kvalitu bydlení,“ doplnila Dumbrovská.

A školství se chce v městské části Brno-střed věnovat KDU-ČSL i z celoměstské pozice. Chtějí rozšiřovat kapacity na základních školách.

„Spatřujeme tendence rodičů umisťovat děti na základní školy v městské části Brno-střed, aby byly blízko jejich zaměstnání. Na to musíme reagovat a stanovit si za cíl rozšiřování kapacity základních škol. Zvažovat lze také otevření nové základní školy v této městské části. Důležité pro nás je, aby si rodiče mohli vybrat takovou základní školu, která je podle jejich uvážení tou nejlepší pro jejich dítě,“ vysvětlil 1. náměstek primátora Petr Hladík.

 

 

 

Další články