Poliklinika na Lesné desítky let chátrala, teď se konečně začala opravovat

Pacienti z brněnské čtvrti Lesná čekají na rekonstrukci nevyhovujícího prostředí tamní polikliniky desítky let. Městská část Brno-sever dlouhodobě žádala brněnský magistrát o dotaci na rekonstrukci objektu, vždy marně. Až v tomto období se podařilo získat finanční prostředky. Městská část se bude podílet částkou 30 milionů korun, zbývající část nákladů uhradí město.

„Na Lesné začneme stavět ještě tento rok. V první fázi dojde k úpravám suterénu a na jaře příštího roku začne rekonstrukce obvodového pláště budovy. K omezení zdravotních služeb dojde vždy jen v jedné části polikliniky a maximálně po dobu dvou týdnů. Celková rekonstrukce bude hotova do konce roku 2018 a bude stát 127 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Město také pokračuje v rekonstrukci polikliniky Zahradníkova. V letošním roce došlo k úpravě vnějšího pláště a sanaci vlhkosti. Při rekonstrukci se dbalo na zachování architektonických prvků, které řadí budovy k památkově chráněným. Ve vnitrobloku pak bylo vystavěno dětské hřiště, které je určeno dětem ze zdejší dětské skupiny.

Práce na poliklinice Zahradníkova budou pokračovat i v příštím roce. Je zde naplánována investice ve výši 30 milionů korun, projektují se vnitřní dispozice budovy, elektrické rozvody, vodovody nebo kanalizace. V budoucnu by zde mělo vzniknout více míst pro ordinace, do kterých by se mohli přesunout lékaři z Bílého domu.

„Předpokládáme, že se lékaři z Bílého domu přestěhují do pěti let na polikliniku Zahradníkova. Velkou výhodu to bude mít v tom, že se v jednom komplexu spojí péče pro děti a pro dospělé. Rodičům malých dětí tak ubydou starosti s cestováním mezi poliklinikami. Modernizace městských poliklinik je pro mne ve zdravotnické oblasti prioritou. Proto jsem rád, že práce na poliklinice Zahradníkova úspěšně pokračují a že se konečně podařilo prosadit celkovou rekonstrukci polikliniky na Lesné, pro kterou jsem ještě coby místostarosta Brna-sever nechával zpracovat projekt,“ dodal Hladík.

Poliklinika Lesná byla otevřena v srpnu 1974. Od roku 2005 je v majetku města a její správu má na starosti městská část Brno-sever. Služby pacientům tam poskytuje 40 lékařů.

Další články