Pomoct s řešením dopravní situace v Tuřanech chce stavební odborník Protivínský

Tématem číslo jedna v městské části Tuřany je doprava. Už několik let se diskutuje o vybudování obchvatu, ten je ale v nedohlednu. Proto KDU-ČSL vysílá do boje vedoucího oddělení mezinárodní stavební firmy Jiřího Protivínského.

„Nejdůležitějším tématem Tuřan je bezesporu doprava. Zásadní zlepšení situace nemůže nastat bez realizace obchvatu, který je momentálně na mrtvém bodě kvůli kolizi trasy se vzletovými hladinami letadel sousedního letiště. Tento problém má sice komplikovaná ale technicky proveditelná řešení. K cíli bude možné dojít jen při soustavném tlaku všech zainteresovaných stran tedy obce, města i kraje. O to se chci výrazně zasadit. Kromě obchvatu je také nutná rekonstrukce křižovatky u kostela nebo ulice Rolencova,“ uvedl Protivínský.

Kromě dopravy se chtějí lidovci v Tuřanech zaměřit také na péči o ty nejstarší. Chtějí zřídit databázi seniorů potřebujících pomoc a databázi lidí ochotných za drobnou odměnu seniorům pomoc nabídnout a následně tyto dvě databáze propojit. Cílem má být pomoct rodinám ponechat si částečně nemohoucí příbuzné v domácí péči co nejdéle.

„Vnímám, že zapracovat musíme v přístupu k životnímu prostředí a mezilidským vztahům. Tím je myšleno zklidnění automobilové dopravy na vybraných místech. Především omezení tranzitní dopravy kamionů ve směru od centra kolem Makra na Hodonín. Spadá sem také údržba veřejného prostoru, zeleně, úklid na hřištích, hospodaření s vodou a dostupnost vody v ulicích. V mezilidských vztazích vidím jako důležitou pomoc seniorům skrze místní komunitu nebo podporu sdílené ekonomiky a služeb,“ uvedl Protivínský.

Za Protivínským budou na kandidátce následovat Mgr. Marie Havlátová, Ing. Jana Kučerová, Ing. Zdeněk Grubl a Marek Zigmund.

Další články