Žabovřesky investují nejvíc za posledních šestnáct let

Současné vedení Žabovřesk rozhodně nemůže být obviněno z toho, že se u nich v městské části nic neděje. Za poslední čtyři roky se zde naplánovaly investice téměř za 250 milionů korun. Z čehož už je 170 milionů korun uhrazeno. Zbývajících 80 se dofinancuje do konce roku. Největším projektem jsou dvě multifunkční tělocvičny u ZŠ Sirotkova za necelých 60 milionů korun.

„Přes 125 milionů korun našich nákladů jsme dokázali uhradit díky dotaci z magistrátu města Brna. To ukazuje na velmi dobrou vzájemnou komunikaci, která probíhala především v rámci školství, sportu a rekonstrukcí obecních bytů. Podařilo se nám zmodernizovat vybavení na všech třech školách, které spravujeme. Z čehož nejvýznamnější je asi rekonstrukce školní kuchyně v ZŠ Jana Babáka a rekonstrukce hřiště při ZŠ náměstí Svornosti,“ uvedl 1. místostarosta Žabovřesk Filip Leder.

Hodně financí putovalo také do sportovního zázemí. Nejvýznamnější stavbou posledních dvaceti let jsou dvě víceúčelové tělocvičny při ZŠ Sirotkova.

„Tělocvičny při ZŠ Sirotkova, které se nyní dokončují, mají poměrně velký význam přinejmenším pro celou severní část města Brna. Je to jedna z těch větších sportovních staveb, která se v posledních letech v Brně podařila. Jsem moc rád, že komunikace s Žabovřeskami je na dobré úrovni i co se týče dalších sportovišť. Dokázali perfektně připravit výstavby workoutového hřiště v ulici Jana Babáka nebo streetballového hřiště při ulici Luční, na které jsme z úrovně magistrátu rádi přispěli. Podařilo se nám také revitalizovat zahrady u žabovřeských mateřských škol,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Významnou výdajovou položkou v posledních čtyřech letech byly také rekonstrukce obecních bytů.

„Díky spolupráci s magistrátem města Brna, který nám přispěl částkou vyšší než 6 milionů korun, jsme nechali v poslední době zrekonstruovat bytová jádra na adrese Mozolky 53,55,57,59,61, Poznaňská 20,22 a Záhřebská 10,14. Významná je ale také rekonstrukce kaple sv. Václava a výměna střechy na Kině Lucerna, které je nejstarší kino na Moravě,“ dodal Leder.

Celkové výdaje městské části Brna-Žabovřesky v tomto končícím volebním období dosáhly výše 250 milionů korun, což je o 80 milionů korun více než v předchozím volebním období a o 140 milionů korun více než v letech 2006-2010. Rekonstrukce a modernizace se totiž dočkala po mnoha letech celá řada objektů.

Další články