Služba SENIORBUS se osvědčila, město má už čtyři vozidla

Senioři a tělesně postižení si městskou službu SENIORBUS pochvalují. Ta je za padesát korun dopraví k lékaři či na úřad. Zájem o službu roste, proto město pořídilo již čtvrté vozidlo. V současné době dokáže služba přepravit až 1 200 lidí měsíčně, ale poptávka po službě neustále roste. Nové vozidlo vyšlo město na zhruba 650 tisíc korun.

„Služba SENIORBUS je jasným příkladem toho, že KDU-ČSL dokáže plnit svůj volební program. Zavedení této služby jsme měli ve volebním programu do komunálních voleb v roce 2014 a nyní po městě jezdí čtyři vozidla,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Služba SENIORBUS je určena pro seniory nad 70 let a pro tělesně postižené. Jedna jízda stojí 50 korun. Zájemci si musí službu objednat předem, a to v rozmezí od třiceti do jednoho dne před požadovanou jízdou.

„Považuji tuto službu města za samozřejmou a chci ji nadále rozšiřovat. Brněnští senioři toho našemu městu za svůj život hodně dali, proto je na místě zajistit jim důstojnou přepravu. Odbor sociální péče na ni v příštím roce vyčlení šest milionů korun. Roční provozní náklady na jedno vozidlo se pohybují kolem 1,1 milionu korun,“ dodal Hladík.

Senioři si mohou službu objednat telefonicky nebo přes poslání sms zprávy na čísle 731 518 348, a to každý den od 7 do 15 hodin. Samotný rozvoz ale funguje od 6 do 22 hodin.

Další články