Za lidovce chtějí kandidovat i nestraníci z Útěchova

KDU-ČSL v letošních komunálních volbách postavila 28 kandidátek ve 29 městských částech. Před čtyřmi roky to bylo 24 městských částí. Nově mají lidovci kandidátku například v Útěchově, kde se za ně rozhodli kandidovat nestraníci. Povede je živnostník František Novák.

„Doposud jsem v zastupitelstvu nebyl, angažoval jsem se jako řadový občan. Líbí se mi ale přístup k práci současných brněnských lidovců a Petra Hladíka, proto jsme s ostatními kandidáty rozhodli kandidovat za ně v Útěchově. Chceme si vzít příklad z pozitivní práce KDU-ČSL při dotazování na problémy a starosti občanů Brna a naslouchat jim. Chceme jejich problémy konečně řešit,“ uvedl lídr útěchovské kandidátky František Novák.

Útěchov je klidnou okrajovou městskou částí, kde se lidem poměrně dobře žije, přesto má Novák představu o tom, co by se zde ještě dalo zlepšit.

„V Útěchově nám chybí lékař, pošta, kulturní středisko a hezké veřejné prostranství, kde by se lidé mohli potkávat. Na tyto věci se chci zaměřit, chci s městem vyjednat nějakou formu spoluúčasti, ať už na projektu nebo při realizaci. Pro Útěchov je také zásadní podpora rodin s dětmi, proto vítám program KDU-ČSL podporující flexibilní pracovní úvazky nebo podporu rodičů dětí, které aktivně sportují v brněnských klubech,“ dodal Novák.

Všichni kandidáti za KDU-ČSL v Útěchově jsou nestraníci. Za Františkem Novákem se nachází ještě další dva muži a čtyři ženy, všichni odhodlaní pracovat pro Útěchov.

Další články