Za rozvojem Bohunic hledejte starostu Crhu

Bohunický starosta Antonín Crha má na konci volebního období co bilancovat. Podařilo se mu zásadně vylepšit veřejná prostranství, vybudovat nová parkovací místa, opravit školní hřiště či zlepšit informovanost občanů.

„Snažím se z Bohunic udělat upravené, bezpečné a pestré místo pro život. Máme zde spoustu míst, která ještě připomínají doby minulé. Proto jsme přistoupili k rekonstrukci veřejných prostranství u OC Kavkaz, před ZŠ Arménská a ZŠ Vedlejší nebo u pošty 30. Také se podařilo vybudovat parkoviště pro 130 vozidel při ulici Spodní, což je pro Bohunice velmi zásadní, stejně jako nové chodníky k přestupnímu uzlu Osová nebo ke smyčce na zastávce Švermova,“ uvedl starosta Bohunic Antonín Crha.

Ve zkrášlování veřejných prostranství chce Crha i nadále pokračovat. Společně s magistrátem se chce také zaměřit na přebudování bývalé školy Sting na dům s pečovatelskou službou.

„S městskou částí Bohunice byla doposud velmi dobrá spolupráce, domluvili jsme se například na rekonstrukci školního bazénu ZŠ Arménská. Co se týče výstavby domu s pečovatelskou službou, chtěli bychom, aby se jednalo o tzv. polyfunkční dům. To znamená, že kromě 16 bytů určených pro seniory bude v budově ještě vystavěno komunitní centrum se společenským sálem a jednotřídní mateřská škola,“ upřesnil plány 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Do budoucna chce starosta Crha pokračovat v rekonstrukcích především veřejných prostor. Více se chce zaměřit také na bezpečnost.

„Myslím, že se mi podařilo zlepšit informovanost našich obyvatel. O novinkách, rekonstrukcích a plánovaných akcích informuji lidi na Facebooku, bohunickém zpravodaji, webových stránkách Bohunic a na veřejných besedách. Více se chci také zaměřit na to, aby se Bohuničtí cítili ve své městské části bezpečně. V následujících čtyřech letech bych také chtěl vybudovat vlastní rezervoár na vodu, což považuji i vzhledem k narůstajícím problémům se suchem za velmi důležité. Dále například opravit zastávku Běloruská, vybudovat parkoviště při ulici Pod nemocnicí a opravit dvacet kontejnerových stání,“ doplnil Crha.

Antonín Crha povede do voleb kandidátku KDU-ČSL a nezávislých kandidátů. V těsném závěsu za ním bude Mgr. et Mgr Lucie Stará, vedoucí SVČ Lány, MUDr. Radek Pejčoch, specialista ORL nebo Mgr. Anna Nádvorníková, manažer marketingu a prodeje.

Další články