Moderní sály v Úrazovce

Úrazová nemocnice byla dlouhé roky vedením města spíše upozaďována a mnoho z nás na ní nemá příliš dobré vzpomínky. Jsem moc rád, že některé věci se už podařilo zlepšit a nyní máme výborně nakročeno k rozsáhlé modernizaci této nemocnice, která je pro Brno nepostradatelná.

Takovou první vlaštovkou byla rekonstrukce druhého nadzemního podlaží, kde jsme vytvořili moderní pracoviště pro oddělení urologie a endoskopie. V rámci endoskopie vznikly oddělené kolonoskopické, gastroskopické a gastroenterologické vyšetřovny.

Podařilo se nám zde také vybudovat moderní urologický zákrokový sál, speciální místnost pro ultrazvukové vyšetření a oddělenou urologickou vyšetřovnu. Nové oddělení se podařilo doplnit novými dvaceti lůžky, z čehož mám opravdu radost. Museli jsme tuto záležitost řešit přímo s ministerstvem a se zdravotními pojišťovnami, a nakonec se to povedlo. Nové pracoviště pomůže zajistit nejen špičkovou péči o pacienty, ale zvýší i komfort a rychlost urologických zákroků v operačních sálech. Urologie je poměrně vyhledávaná a vybudováním tohoto oddělení se zkrátily dlouhé čekací lhůty.

Poslední velká rekonstrukce ambulantních pracovišť urologie proběhla v polovině devadesátých let. Tehdy ještě byla nemocnice státní příspěvkovou organizací. Od roku 2009 je Úrazová nemocnice v Brně příspěvkovou organizací Statutárního města Brna.

V letošním roce zateplení

V letošním roce také proběhne zateplení budovy, aby provoz nemocnice byl více energeticky šetrný a zbytečně se neprodražoval. Zároveň pracujeme na vybudování celého nového pavilonu, a to na místě současného parkoviště. Jeho součástí budou nové operační sály, centrální sterilizace, heliport a také parkoviště o kapacitě 160 parkovacích míst. Objekt bude mít 8 podlaží. V 5. až 7. podlaží bude lékařům k dispozici sedm operačních sálů oddělení ARO a JIP. Pro tato oddělení vznikne také 26 lůžek. V posledním podlaží bude mít nemocnice umístěnou centrální sterilizaci a technické zázemí. V současnosti řešíme změnu územního plánu, abychom zde mohli začít stavět.

V tomto ohledu je před námi ještě ale dlouhá cesta. Snad vše půjde dobře a nový pavilon bude stát co nejdříve.

Váš Petr Hladík

Další články