Oblíbenou službu SENIORBUS jsme rozšířili o čtvrté vozidlo

Nedávno mě jedna novinářka, když se mnou dělala rozhovor, označila jako otce projektu SENIORBUS. Trochu mě to pobavilo, ale pravdou je, že tato služba je zhmotněním jednoho z předvolebních slibů KDU-ČSL z roku 2014 a je jasným příkladem toho, že KDU-ČSL dokáže plnit svůj volební program. Tehdy jsme šli do voleb s projektem Senior taxi, i když se nakonec podařilo v roce 2016 službu zavést, říká se jí dneska SENIORBUS. A možná je to i lepší označení.

SENIORBUS jsme spustili ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna a pro začátek jsme koupili dva vozy. Brzy se ukázalo, že kapacita dvou vozidel nestačí uspokojit poptávku, která rostla s tím, jak se šířilo povědomí o této službě. Proto jsme v roce 2017 koupili třetí vozidlo. Na krátký okamžik jsme dokázali pokrýt poptávku, ale oblíbenost SENIORBUSU se po chvíli zase zvýšila a narostl tak i počet neuspokojených hovorů. Zatím poslední auto jsme zakoupili v červenci loňského roku. Při té příležitosti jsem měl možnost se tím vozem projet a potkat se s několika pravidelnými uživateli té služby. Všichni si SENIORBUS pochvalovali a chválili také ochotu řidičů a podmínky za jakých tato služba funguje.

Služba SENIORBUS je určena pro seniory nad 70 let a pro tělesně postižené. Jedna jízda stojí 50 korun. Zájemci si musí službu objednat předem, a to v rozmezí od třiceti do jednoho dne před požadovanou jízdou, a to buď telefonicky nebo přes poslání sms zprávy na číslo 731 518 348, a to každý den od 7 do 15 hodin. Samotný provoz ale funguje od 6 do 22 hodin.

Od svého spuštění najezdila vozidla SENIORBUSU již přes 400 tisíc kilometrů a rozvezla přes 32 tisíc lidí. Z toho polovinu v loňském roce. Průměrně se tak zrealizuje 31 jízd denně. Považuji tuhle službu za samozřejmou a chci ji nadále rozšiřovat. Brněnští senioři toho našemu městu za svůj život hodně dali, proto je na místě zajistit jim důstojnou přepravu.

Váš Petr Hladík

Další články