Brněnská sportoviště navštívilo mezi svátky téměř 10 tisíc lidí

Již tradičně se na konci roku konají Dny sportovišť města Brna. Návštěvníci mohou během tří dnů navštívit sportoviště zadarmo. Ty letošní navštívilo téměř 10 tisíc lidí. Nejnavštěvovanějším sportovištěm byl plavecký stadion za Lužánkami. Celkem bylo do akce zapojeno 13 sportovišť.

„Jsem moc rád, že se Dny brněnských sportovišť dostávají do povědomí Brňanů. Letos si cestu na sportoviště mezi svátky našlo téměř o tři tisíce lidí více než v loňském roce. Celkem je to tedy bezmála deset tisíc lidí, a to z některých sportovišť ještě čekáme na oficiální statistiku. Mění se také zájem o jednotlivá sportoviště. Zatímco v loňském roce byl největší zájem o kluziště za Lužánkami, letos si našlo nejvíce lidí cestu na plavecký stadion za Lužánkami. Jsem také rád, že se letos zvýšil počet předem ohlášených rezervací,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý

Zájemci si mohli užít také netradiční doprovodný program a vyzkoušet tak vodní trampolínu, jízdu na paddleboardech nebo se zúčastnit soutěže o titul mistra v jízdě na tobogánu.

Do akce se zapojilo celkem 13 sportovišť – Aquapark Kohoutovice, Kluziště za Lužánkami, Lázeňské a rehabilitační centrum Rašínova, Městský plavecký stadion Lužánky, Bazén Ponávka, Minigolf ONE, Sportovní a rekreační areál Kraví Hora, TJ Tesla Brno, Sportareál Družstevní, DRFG Arena, TJ Stadion Brno, Lezecká stěna Hudy a Stadion Sokol Brno I.

Město s akcí počítá i pro příští roky. Dny sportovišť města Brna se uskutečnily od 27. do 29. prosince loňského roku.

Tabulka: Návštěvnost jednotlivých sportovišť

Sportoviště Celkem návštěvníků
AQP Kohoutovice 2125
Kluziště za Lužánkami 3014
Lázeňské a rehabilitační centrum Rašínova 416
Městský plavecký stadion Lužánky 3237
Bazén Ponávka 385
Sportareál Družstevní 408
TJ Stadion Brno 60
Celkem 9 645

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další články