Brněnský Bronx se dočká revitalizace

Město Brno se rozhodlo podpořit projekt BRNOX II výtvarnice Kateřiny Šedé. Cílem města je ze současné nevzhledné lokality vytvořit atraktivní oblast, kde budou lidé rádi žít a využívat zdejších služeb a obchodů. Na realizaci projektu se budou podílet společně s městskými částmi Brno-sever a Brno-střed.

„Lokalita, která je v současnosti nazývána jako brněnský Bronx, je v mnoha ohledech architektonicky unikátní. Proto jsem rád, že pracujeme na postupně její revitalizaci. V současnosti je připravován projekt na revitalizaci vnitrobloku Francouzská, který byl vybrán na základě architektonicko-urbanistické soutěže. Podpora projektu Kateřiny Šedé je tak logickým navázáním na dlouhodobé snahy města. Chceme ho podpořit částkou 3 miliony korun,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Lokalita se dělí mezi dvě největší městské části Brno-střed a Brno-sever, které se na projektu budou také podílet. Projekt je naplánován do několika fází.

„Samotná revitalizace bude poměrně rozsáhlou akcí, složenou z jednotlivých kroků. Proto nejdříve vzniknou noviny, které představí hlavní záměr celé akce. Noviny budou distribuovány na významných turistických místech ve městě. Dále budou opraveny obchody a služby, budou vytvořeny nové orientační prvky a pořízen nový mobiliář. Budou vytvořena také nová zastíněná místa se zelení, kde se lidé budou moci potkávat a trávit zde volný čas s rodinou,“ dodal Hladík.

Další články