Cyklisté a pěší se bezpečně dostanou z Žebětína do Kohoutovic i do Bystrce

Bezpečné cestování pro pěší a cyklisty mezi Žebětínem, Kohoutovicemi a Bystrcí již není hudbou budoucnosti. Projektová dokumentace návrhu cyklostezky je dokončena a Rada města Brna schválila 16 milionů korun na její realizaci. Pokud vše půjde podle plánu, bude cyklostezka vybudována do konce letošního roku.

Stavět se bude úsek o celkové délce 1583 metrů. Stezka bude navazovat na příjezdovou komunikaci k penzionu Eliot a končit za tunýlkem pod starou německou dálnicí, kde se bude nacházet brána se speciálním roštem, aby se zabránilo úniku zvěře z obory Holedná. Odtud se budou moci cyklisté a pěší vydat buď do Údolí oddechu v Bystrci, nebo přes oboru nahoru do Kohoutovic,“ přiblížil projekt žebětínský starosta Vít Beran.

Cyklostezka by měla především umožnit bezpečné cestování pro pěší a cyklisty, kteří v těchto částech jinak musejí překonávat starou dálnici.

„Zvlášť pro rodiny s dětmi je nebezpečné se v této oblasti pohybovat. Asfaltový povrch a dostatečná šířka cyklostezky sníží bezpečnostní rizika a zpříjemní lidem procházku i cyklovýlety na Brněnskou přehradu, do údolí Bílého potoka, do obory Holedná nebo až do samotného centra města,“ upozornil na výhody projektu radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Projekt „Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší i cyklisty“ zvítězil v roce 2017 v 1. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Z osmdesáti tří projektů získal nejvíce kladných hlasů a společně s dalšími patnácti byl vybrán pro realizaci.  Celkové náklady na stavbu nové cyklostezky se předpokládají na necelých 16 milionů korun.

Další články