Kandidátku KDU-ČSL ve Slatině tvoří ze dvou třetin ženy

Kandidátka KDU-ČSL ve Slatině je složena z lidí, kteří se aktivně podílí na společenském dění v městské části. Dvě třetiny tvoří ženy a jejím lídrem je současný radní, manažer prodejny a předseda Divadelního souboru J. K. Tyla Martin Krytinář. Jejich cílem po volbách je postavit kulturně-společenský dům, revitalizovat dětská hřiště a pokročit ve výstavbě obchvatu Slatiny.

„Chceme navázat na velmi dobrou práci v posledních čtyřech letech, posunuli jsem Slatinu o krok dál. Za největší úspěch považuji výstavbu nové mateřské školy pro 56 dětí. Snažíme se vždy naslouchat Slatiňákům a řešit jejich podněty. Například v rámci projektu revitalizace hřišť jsme podpořili vybudování workoutového hřiště, nebo nyní vzniká nová odpočinková zóna v panelové zástavbě mezi ulicemi Mikulčická a Kroměřížská. Podpořili jsme také vznik nových parkovacích míst, vybudování bezpečnějších přechodů, ale třeba i zřízení výběhu pro psy,“ uvedl lídr kandidátky Martin Krytinář.

A spolupráci s Krytinářem si pochvalují i na magistrátu.

„Díky dobré spolupráci s radním Krytinářem proběhlo navýšení kapacity ve slatinské školce rychle a bez problémů. Společně jsme také řešili výstavbu nového domu s pečovatelskou službou v Bedřichovické ulici, která bude zahájena již tento podzim. Martin je pro Slatinu velkým přínosem, a proto věřím, že dobrá spolupráce mezi městskou částí a magistrátem bude pokračovat i po volbách,“ uvedl 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Městská část Slatina se rozrůstá, a i když se tu podle Krytináře žije lidem dobře, je potřeba ještě některé věci trochu vylepšit.

Rádi bychom pokračovali v připravených projektech, z nichž za zásadní považuji například stavbu kulturně-společenského domu, který u nás velmi chybí. Máme připravené také projekty na revitalizaci dalších hřišť, kdy se chceme zaměřit zejména na děti a mládež ve věkové kategorii 7-15 let. Víme, že občané si přejí také více laviček a odpadkových košů v ulicích. Ve spolupráci s magistrátem se pak chceme zaměřit na posunutí výstavby obchvatu Slatiny a také na vytvoření páteřní cyklostezky, která by vedla z centra města do Líšně, přes Slatinu až do Bohunic,“ dodal Krytinář.

V těsném závěsu za Krytinářem budou na kandidátce zejména ženy, a to Radmila Pechová, stávající členka Rady MČ, dále potom Bc. Kamila Mácová nebo Mgr. Tereza Tesařová.

Další články