Minibus na Ústředním hřbitově se osvědčil. Znovu vyjede o Dušičkách

Návštěvníci Ústředního hřbitova v Brně mohli o letošních Velikonocích poprvé využít dopravy minibusem. Službu se rozhodlo poskytnout město Brno ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna.  Reakce lidí byli pozitivní a o novou službu by zájem, proto bude město službu nabízet i o Dušičkách. Celkově tuto možnost využilo 1000 lidí.

„Minibus přepravil v průměru 250-300 lidí denně. Na jednu jízdu vycházelo zhruba 10-12 lidí. Menší zájem o služby minibusu byl v brzkých ranních hodinách. Tuto skutečnost chceme reflektovat na podzim. Využít minibus budou moci lidi od úterý 29. října do neděle 3. listopadu, a to od 9 do 17 hodin,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Minibus tak bude na podzim vyjíždět o hodinu později, než tomu bylo doposud. Jezdit bude ale opět po dvaceti minutách. Celkové náklady na provozování této služby jsou 60 tisíc korun.

„Toto opatření pomáhá především seniorům a handicapovaným, pro které je pohyb na tak rozsáhlém hřbitově náročný. Popovézt se ale může kdokoliv. Dopravu po hřbitově se podařilo zajistit díky spolupráci se Správou hřbitovů města Brna a Dopravním podnikem města Brna. Službu bude hradit město Brno,“ dodal Hladík.

Další články

Brno již rok sbírá bioodpad

V prvním roce systematického svozu bioodpadu z veřejných stanovišť dokázali Brňané do hnědých popelnic umístit 1 236...