Školu bez žáků využili v Žabovřeskách k opravám

Rekonstrukce škol mohly letos začít dříve než o prázdninách. Kvůli opatřením plynoucím z nouzového stavu se většina žáků totiž vzdělává doma. Využili toho například v Žabovřeskách v Základní škole Jana Babáka, ve které už na školáky čeká zcela nová šatna.

Nové šatny stihli udělat v základní škole Jana Babáka ještě před prázdninami. “Využili jsme volný prostor školy, kdy jsou žáci doma, a započali v rekonstrukcí dříve. Nyní již máme hotovo,” říká první místostarosta Filip Leder. Původní šatny byly formou uzavíratelných klecí oddělených drátěnými branami, jejich pojezdy už ale byly nefunkční. Namísto klecových šaten si nyní budou moci žáci ukládat věci do osobních skříněk. 

“Věřím, že překvapení, které mělo čekat na žáky až po velkých prázdninách, zafunguje i nyní,” dodává Leder v době, kdy se některé třídy znovu začali učit v prostorách škol. A bude to skutečně rozdíl, skříňky jsou totiž upraveny veselými barvami a ladí s ostatním vybavením školy. Prostor bez klecí je navíc vzdušnější a propouští do školy více světla. 

Jelikož budou skříňky uzamykatelné, vytvoří tak studentům komfortnější soukromou zónu. Uschovat si zde mohou oblečení, boty i učebnice. “Dostanou klíče od takového malého vlastního království,” neskrývá radost z povedené rekonstrukce Leder. Celkem zde dělníci instalovali 703 skříněk, se stavebními úpravami a odstraněním původních klecí jim to zabralo necelých šest týdnů.

Další články

Brno již rok sbírá bioodpad

V prvním roce systematického svozu bioodpadu z veřejných stanovišť dokázali Brňané do hnědých popelnic umístit 1 236...