Uskupení Spolu v Líšni chce opravit náměstí a Kotlanku

KDU-ČSL v Líšni jde do komunálních voleb s TOP09 a s nezávislými kandidáty v koalici s názvem Spolu v Líšni. Do voleb je vede vedoucí domů Naděje Eliška Vondráčková. Zaměřit se chtějí na revitalizaci náměstí, opravu kulturního centra a efektivitu projektů připravovaných z úrovně městské části.

 „Chtěla bych navázat na svou práci z doby, kdy jsem byla členkou Rady městské části. Tehdy se mi podařil prosadit, aby nebyla zastavěna velká zelená plocha se vzrostlými lípami uprostřed Líšně, zahájit realizaci projektu RÉVA – programů pro aktivní seniory nebo přípravu na revitalizaci náměstí Karla IV.,“ uvedla jednička kandidátky Eliška Vondráčková.

Uskupení Spolu v Líšni se právě chce zaměřit na revitalizaci centrálního náměstí, na rekonstrukci kulturního centra – Kotlanka nebo na lepší efektivitu při realizaci projektů z úrovně městské části. Ve spolupráci s magistrátem se také chtějí zaměřit na zklidnění dopravy.

 Na nejnižší komunální úrovni nezáleží tolik na tom, za jaké strany lidé kandidují, ale především na kvalitě jednotlivých kandidátů. Proto jsme vytvořili kandidátku z kvalitních osobností, kterým na Líšni záleží, mají chuť a energii pro Líšeň pracovat a mají odborné zkušenosti. Společně chceme pokračovat v revitalizaci náměstí, chceme dokončit zadání architektonické studie, připravit projekt a začít ho realizovat. Dále chceme zrekonstruovat budovu v majetku města, ve které nyní sídlí Kulturní centrum a je ve velmi špatném stavu, takzvanou Kotlanku. A také chceme zkvalitnit přípravu projektů připravovaných z úrovně městské části a výrazně zlepšit kontrolu a efektivnost prováděných prací,“ doplnila Vondráčková.

Město Brno zase plánuje v Brně rozsáhlou rekonstrukci ZŠ a MŠ Horníkova.

„Na ZŠ a MŠ Horníkova budou probíhat práce v tomto školním roce. Součástí úprav je zateplení obvodového pláště, odstranění havarijního stavu střechy, kterou poničila vichřice v loňském roce, dále zateplení střechy, výměna oken a zlepšení energetické náročnosti objektu. Rekonstrukce vyjde zhruba na 175 milionu korun bez DPH. Chceme pro naše školáky moderní a příjemné prostředí, proto v posledních letech putovalo do rekonstrukcí škol stovky milionů korun,“ doplnil Hladík.

Další články