V Žebětíně vznikne nová mateřská škola pro 50 dětí

Rychle rozvíjející se sídliště Kamechy se rozprostírá mezi městské části Bystrc a Žebětín. Právě na žebětínské straně sídliště má do roka vzniknout nová dvoutřídní mateřská škola. Město Brno tak reaguje na zvyšující se počet narozených dětí v posledních letech. Školka bude připravena k provozu koncem příštího roku.

„Sídliště na Kamechách se výrazně rozvíjí. Před necelými třemi lety jsme v bystrcké části otevřeli osmitřídní mateřskou školu, dále upravili bývalou školu v Žebětíně, čímž jsme získali další dvě třídy, ale pořád to nestačí. Chceme více usnadnit situaci rodičům v žebětínské části Kamech. Bude se jednat o modulární stavbu, výhodou je poměrně rychlá realizace. Objekt bude bezbariérový a okolní prostředí bude propustné pro srážkové vody. Vybudujeme také šest vsakovacích studní pro jímání dešťové vody,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík. (KDU-ČSL)

Mateřská škola bude mít dvě oddělení, každé pro 25 dětí.

„Každé oddělení tvoří samostatné křídlo budovy komunikačně napojené na vstupní a provozní část. Součástí každého oddělení je šatna dětí, WC a umývárna dětí, herna, sklad pomůcek a výdejna stravy. Strava bude připravována mimo objekt v centrální školní kuchyni a přivážena v gastronádobách. Vedle školky také vybudujeme dětské hřiště. Stavět bychom měli začít v říjnu letošního roku a výstavba bude trvat zhruba osm měsíců. Školku chceme otevírat k 1. září 2021,“ uvedl žebětínský starosta Vít Beran (KDU-ČSL).

Celkové náklady na výstavbu školky dosahují zhruba 25 milionů korun.

 

 

 

 

Další články