Kulturní dům Rubín v novém

„Půlroční plánovaná rekonstrukce infrastruktury a interiéru kulturního domu Rubín na Makovského náměstí se blíží ke konci. K finanční podpoře města Brna, které v loňském roce uvolnilo do projektu opravy KD Rubín 12 milionů korun, jsme přidali z našeho rozpočtu 5,2 milionů korun.

V několika na sebe navazujících stavebních etapách jsme opravili již patřičně vyžilou infrastrukturu objektu v obou jeho patrech. Nová je elektroinstalace, odpady i sociální zázemí celého objektu.

Vnitřní prostor hlavního sálu jsme zvýšili o jednu výškovou úroveň a místo nefunkčních projekčních a technických místností v jeho II. patře je otevřená divácká galerie.

Citlivou rekonstrukcí prošla i obřadní síň. Z úcty k historii i odkazu našich předků jsme v Rubínu ponechali některé dobové artefakty, připomínající téměř půlstoletou historii tohoto společensko-kulturního srdce Žabovřesk. Návštěvníci se tak i nadále budou moci potěšit keramickou velkoformátovou plastikou J. Netíka z roku 1980, všimnout si původního dřevěného a pozlaceného znaku města Brna při slavnostním vstupu po schodišti do obřadní síně, či si prohlédnout stěnu s podpisy interpretů, kteří hráli v Rubínu. Nechybí zde podpis nedávno zesnulé herečky Hany Maciuchové či humorem sršící Haliny Pawlowské.

Současně s pracemi v interiéru se podařilo vyřešit i technologicky zastaralý exteriérový výtah, který umožňuje bezbariérový přístup návštěvníků kulturního domu a jeho obřadní síně.

Pokud nám to vládní opatření dovolí, chceme na přelomu května a června nabídnout veřejnosti sérii komentovaných prohlídek „nového“ Rubínu, aby si jej společně s námi a ředitelkou Společensko-kulturního centra Rubín prošli, včetně částí, kam se návštěvníci běžně nedostanou.“ 

Mgr. Filip Leder, I. místostarosta MČ Brno – Žabovřesky

Pro více informací: 

Filip Leder, I. místostarosta

PhDr. Petra Kačírková, Ph.D., ředitelka Společensko-kulturního centra Rubín, p.o.

Tel.: + 420 607 855 500, e-mail: kacirkova@kdrubin.cz

Další články

Brno již rok sbírá bioodpad

V prvním roce systematického svozu bioodpadu z veřejných stanovišť dokázali Brňané do hnědých popelnic umístit 1 236...